top of page
Image by Shapelined Marshall

טקסי מעגל חיים

העמותה שלנו מלווה אתכם בכל תחומי החיים: כגון זבד בת, חלאקה, בת/בר מצווה, חתונה, לוויה ושבעה - ניתן לארגן חגיגה של אירועי מעגל החיים בהובלת הרב ולקיים טקסים בהתאם לרצון המשפחה.

בר/בת מצווה

בר/בת מצווה

אנו שמחים שבחרתם בעמותת 70 פנים -  יהדות שוויונית מזכרת בתיה ללוות את בתכם/בנכם לאירוע בת/בר המצווה.

זוהי שנה מיוחדת בחיי המשפחה והנער.ה. אנחנו מאמינים כי ״דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום״ ושיש ל"חנוך לנער על פי דרכו.״ לכן, אנחנו מציעים לימוד פרטני לכל מי שחפץ בכך, ומודעים לכך שאין דרך אחת שנכונה לכולם.

במסגרת אירועי שנת המצווה תוכלו לשלב:

  • חוגי בנות/בני מצווה, המתמקדים בעיבוד חווית ההגעה לגיל מצוות עבור כל נערה ונער, ללא קשר לרקע הדתי בו גדלו; אנו מלווים משפחות דתיות, מסורתיות, או חילוניות.

  • הכנה לעליה לתורה (לימוד טעמי מקרא, לימוד פרשת השבוע וההפטרה).

  • קיום של אירוע העלייה לתורה בטקס אישי, המותאם לצורכי הנער.ה, המשפחה והציבור המגיע לכבד את האירוע.
    את העלייה ניתן לקיים במסגרת המניין השוויוני מזכרת בתיה, בשבת בבוקר, יחד עם חברות וחברי המניין הקבועים, בכותל המשפחות (המכונה גם הכותל הדרומי ועזרת ישראל) ובשלל מקומות בארץ. 

מניין השוויוני מתכנס כל ערב שבת ומקיים תפילות ברוח מסורת ישראל, במהלכן יושבת כל המשפחה יחד, שני ההורים עומדים לצד כלת/חתן האירוע וזוכים לברכות יחד.

התפילות מובלות על ידי נשים וגברים ומתובלות בנעימות בנוסח אשכנז וספרד.

הקהילה שלנו כוללת משפחות ויחידים המייצגים את קשת היהדות המגוונת - מסורתיים, חילוניים ודתיים. כולנו שותפים ליהדות מגוונת ומתחדשת

 

אנו נסייע לכם בהקניית כישורים כגון קריאה בתורה, הכנת דרשות, התנהלות במרחב בית הכנסת ועוד. אנו גם שמחים להמליץ על מורים ומורות מקומיות איתם.ן ניתן ללמוד סגנונות תפילה שונים, בהתאם לרצון הנער.ה. 

חתונות

רוצה לקחת חלק פעיל בתכנון טקס הנישואין שלך? רוצה טקס שמכבד את המסורת ואת ההלכה אך בו זמנית מכיר ברוח התקופה? 

 

בחירת קיום חתונה באמצעות עמותת 70 פנים מבטיחה שבני הזוג ורצונותיהם יהיו במרכז התהליך. ההכנה לטקס כולל מפגשים אישיים עם הרב ארי, במטרה להבין את מהלך הטקס היהודי ולבחון את התאמתו לרצונם של שני בני הזוג. 

 

חתונה הנערכת על-ידי עמותת 70 פנים אינה מתקיימת במסגרת הרבנות הראשית, ולכן נרשמת באמצאות התנועה המסורתית. בשלב זה, טקס חתונה שנערך על ידינו אינו מוכר על ידי המדינה. לשאלות ותשובות נוספות בנוגע לחתונה של התנועה המסורתית, ניתן לעיין באתר של התנועה. www.masorti.org.il/page.php?pid=26

 

מוזמנים לצפות במפגש מקוון בטבעת זו: מהי חתונה ישראלית?facebook.com/70FacesMBatya/videos/340673667105457

חתונות בעמותה 70 פנים
Image by Shapelined Marshall

אבל וליווי רוחני

"עֵת לִבְכּוֹת וְעֵת לִשְׂחוֹק עֵת סְפוֹד וְעֵת רְקוֹד" (קהלת פרק ג, פסוק ד') 

אנו אתכם.ן גם בעתות של קושי וצער, ומציעים ליווי, תמיכה
וחיבוק קהילתי. 

בעת מחלה, נוכל לסייע בביקור חולים ובמתן תמיכה קהילתית,
ונתפלל להחלמתכם המהירה.

 

אינכם לבד גם בעת ההתמודדות עם המוות והפרידה מבן.ת משפחה אהובים. במהלך תקופת האבל, בעת ההכנות לטקס הלוויה (ובהנחיית הלוויות בבתי קברות המאפשרים זאת), בעזרה וסיוע במהלך ה"שבעה" ושאר מנהגי אבלות, באזכרות וכו'. נשמח לסייע גם בתיאומים מול המועצה, המעמידה לרשות תושביה ערכה לשבעה, הכוללת סידורים, מיחם, שולחנות, ועוד.  

bottom of page